Doskonałe przygotowanie

Oxford Matura Trainer – podręczniki online

Seria edukacyjna “Oxford Matura Trainer”

Seria edukacyjna “Oxford Matura Trainer”

Oxford Matura Trainer” to seria edukacyjna przeznaczona do nauki języka angielskiego w szkołach średnich: liceach ogólnokształcących oraz technikach. Została wydana przez wydawnictwo Oxford University Press, które od wielu lat specjalizuje się w wypuszczaniu na polski rynek publikacji kształtujących umiejętności językowe na doskonałym poziomie. Seria “Oxford Matura Trainer” powstała w wyniku pracy zespołu doświadczonych ekspertów, w którego skład weszli: Gregory J. Manin, Danuta Gryca, Marta Markowska, Joanna Sobierska, Joanna Sosnowska oraz Joanna Szuwart.

Doskonałe przygotowanie do matury

Seria edukacyjna “Oxford Matura Trainer” została pomyślana przede wszystkim jako rzetelne źródło wiedzy dla osób przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. O zgodności z obowiązującą podstawą programową zaświadcza numer dopuszczenia do użytku szkolnego wydany przez Ministra Edukacji Narodowej: 688/1/2014 (podręcznik do poziomu podstawowego), 688/1/2014/2016 (podręcznik wieloletni do poziomu podstawowego) oraz 688/2/2014 (podręcznik do poziomu rozszerzonego). Seria zapewnia kształcenie wszystkich umiejętności, które wymagane są od uczniów na egzaminie maturalny. Mowa tu szczególnie o formułowaniu dłuższych wypowiedzi pisemnych, poprawnym używaniu konstrukcji gramatycznych wskazanych w podstawie programowej, układanie składnych wypowiedzi ustnych z naciskiem na poprawną wymowę, czytaniu ze zrozumieniem oraz rozumieniu ze słuchu, które rozwijane jest dzięki dołączonym płytom CD ze specjalnymi nagraniami. Podręczniki z serii zawierają również banki słownictwa, które pozwalają opanować je na poziomie adekwatnym do zdawanego na egzaminie maturalnym. 

Masa dodatkowych pomocy

Do każdego podręcznika wydane zostały specjalne zbiory zadań: Student’s Book, które mają ułatwić uczniowi zrozumienie materiału omawianego na lekcji i utrwalenie go podczas samodzielnej pracy. Wykonywanie setek podobnych i powtarzalnych ćwiczeń to według większości doświadczonych nauczycieli jest kluczem do opanowania języka obcego na poziomie biegłości. Wydawnictwo udostępnia też dostęp do swojej własnej platformy – Oxford English Online, na którym uczeń znajdzie dodatkowe zadania typu maturalne z obu poziomów: podstawowego oraz rozszerzonego. Warto dodać, że Oxford University Press zadbał również o nauczycieli wydając specjalne Teacher’s Book z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi prowadzenia lekcji.

School obraz autorstwa drobotdean – www.freepik.com